رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی

امروزه یکی از روش های رایج گرمایش در ساختمان ها و منازل استفاده از انواع رادیاتور پره ای (آلومینیومی ، فولادی) و رادیاتور پنلی می باشد. آب موجود در رادیاتورها در سیستم حرارت مرکزی ساختمان (موتورخانه مرکزی) توسط تجهیزاتی مانند مشعل و دیگ، گرم می‌شود و این آب گرم‌ توسط پمپ و لوله ها به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت و وارد رادیاتورهای هر قسمت می‌شود؛ هنگامیکه گرمای آب در اثر تبادل حرارت با محیط توسط رادیاتورها کاهش یابد، دوباره اب به موتورخانه هدایت شده تا گرم شود و این چرخه بارها تکرار می شود.
از رادیاتورها در مکان هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند استفاده می گردد چرا که رادیاتورها عمدتاً دارای توانایی تولید گرما می باشند و قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارند اما رادیاتورها در عین حال میزان رطوبت نسبی اتاق را نیز کاهش می دهند. به دلیل تجمع هوای گرم در زیر سقف، استفاده از رادیاتورها تنها در شرایطی که فاصله کف تا سقف محل مورد نظر حداکثر 3 متر باشد، مناسب می باشد.

رادیاتورهای آلومینیومی دارای سطوح جانبی بیشتر و سطح تبادل حرارت بیشتری با هوای محل نصب، نسبت به رادیاتورهای فولادی می باشند.

  • هر متر مربع از سطح رادیاتور آلومینیومی در شرایط نرمال و اختلاف دمای 60 درجه سانتی گراد بین دمای هوای محیط و دمای آب گرم ورودی به رادیاتور حدود 670 کیلوکالری در ساعت گرما ایجاد می کند.
  • به طور میانگین و نرمال در طبقات وسط ساختمان برای هر متر مربع از بنای مفید حدود 85 کیلوکالری، برای طبقه بالای پارکینگ برای هر متر مربع، حدود 95 کیلو کالری و همچنین برای واحد هایی که در زیر سقف ساختمان واقع شده اند، حدود 120 کیلوکالری در نظر گرفته می شود.

مزایای استفاده از رادیاتور آلومینیومی

  • رادیاتور آلومینیومی بسیار سبک می باشند.
  • رادیاتورهای آلومینیومی ضد زنگ در طولانی مدت می باشند.
  • رادیاتور آلومینیومی دارای طول عمر بالا و مقاوم در برابر ترک خوردگی و یا خم شدن می باشد.
  • رادیاتور آلومینیومی قابل بازیافت است.
  • امکان کاهش یا افزایش پره رادیاتورها و همچنین تعویض پره رادیاتور وجود دارد.
  • راندمان انتقال حرارت رادیاتورهای آلومینیومی نسبت به رادیاتورهای فولادی بالاتر می باشد.

در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع رادیاتور های پره ای، پنلی، دکوراتیو و رادیاتور حوله خشک کن (از جنس آلومینیوم، فولاد و استیل) در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است.

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی